Blog

Neden Bazı Rüyalar Tekrarlar?

Neden Bazı Rüyalar Tekrarlar?
Farkındalıklar / Genel / Kişisel Gelişim / Rüya

Neden Bazı Rüyalar Tekrarlar?

Tekrarlayan rüyalar ile ilgili hiç düşündünüz mü? Neden Bazı Rüyalar Tekrarlar? Ve bu rüyalar size ne anlatmak ister? Cevabınız evet ise yazıyı okumaya devam 😉 

Çoğu rüya, size kendiniz hakkında bir şeyler öğretmeye hizmet eden mesajlar içerir. Ancak, günlük rutininize devam etmek için uyandıktan kısa bir süre sonra, rüyanızda gördüğünüz şeyi çabucak unutursunuz. Tekrarlayan rüyalardaki mesaj, gitmeyi reddedecek kadar önemli ve/veya güçlü olabilir. Bu tür rüyaların sık tekrarı sizi dikkat etmeye ve rüyayla yüzleşmeye zorlar. Aslında yapmak istediği şey sana bir şeyler anlatmaktan başka bir durum değil. Bu rüyaların kabus veya korku içerikli olmasının sebebi ise tamamen dikkatini çekmek ve hatırlamanı sağlamak.

Tekrarlayan rüyalar oldukça yaygındır ve genellikle belirli bir yaşam durumu, yaşamdaki geçiş aşaması veya tekrar tekrar ortaya çıkan bir sorun tarafından tetiklenir. Bu rüyalar her gün, haftada bir veya ayda bir tekrarlayabilir. Sıklığı ne olursa olsun, rüya içeriğinde çok az değişiklik vardır. Kişisel bir zayıflığı, korkuyu veya hayatınızdaki – geçmiş veya şimdiki – bir şeyle baş edememenizi vurguluyor olabilir.

Rüyanızdaki tekrarlayan modeller, kendinizle ilgili en değerli bilgilerden bazılarını ortaya çıkarır. Uyanık yaşamınızda çözülmemiş bir çatışmaya, duruma veya konuya işaret edebilir.

Tekrarlayan Rüyaların Üstesinden Gelmek

Aşağıda, yinelenen rüyalarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

  1. Tekrarlayan rüyanızı anlamaya başlamak için, bir tür değişikliği kabul etmeye veya bir dönüşüm geçirmeye istekli olmalısınız.
  2. Kendi içinize bakmalı ve ne kadar zor olursa olsun bulduğunuz her şeyle yüzleşmelisiniz.
  3. Rüyaya objektif bir bakış açısıyla bakın. Rüyanın duygusal ve tepkisel öğelerini aşıp sembolik imgelere inmeye çalışın. Çoğu zaman, rüyalar rahatsız edici unsurlar tarafından maskelenir ve böylece daha derine inmenizi engeller. Bu, bilinçaltınızın ortaya koyduğu bir savunma mekanizmasıdır.
  4. Ne zaman tekrar eden bir rüya görsen, onu detaylı bir şekilde yaz. Herhangi bir ince varyasyon arayın. Bu varyasyonlar, rüyanın neden tekrar ettiğini anlamaya bir adım daha yaklaştığınızı gösterdiği için en önemli olanlardır.
  5. Bu tekrarlayan rüyaları gördüğünüzde uyanık hayatınızda neler olup bittiğine dikkat edin. Bir model fark etmeye başlayabilirsiniz.
  6. Sabırlı olun. Bu rüyalar, onları anladığınızı düşündükten sonra bile yineleniyorsa cesaretiniz kırılmasın.
  7. Kendinizi gerçekten ve tam olarak kabul etmeyi öğrenin.

Tekrarlayan rüyanızın size ne anlatmaya çalıştığını keşfettiğinizde, bu rüyalar değişecek veya tamamen ortadan kalkacaktır.

Rüyalarla ilgili daha detaylı bilgi almak için Rüya Yolculuğu Eğitimimize katılabilir, yeni eğitimlerden haberdar olmak için instagramda beni takip edebilirsiniz.

Sonsuz sevgimle

 

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir