Blog

Yeniden Başlamak

yeniden başlamak - görsel - devrim kasimi akademi
Kişisel Gelişim / Motivasyon

Yeniden Başlamak

Yeniden Başlamak İçin Kendinizi Nasıl Motive Etmelisiniz?

Yaşam yolculuğunda takıldığımız, kimi zaman bizi zorlayan dönemler hepimizin hikayesinde mutlaka vardır. Yeniden ayağa kalkıp,  hedeflerinize ulaşmak için bazı ipuçlarını bu yazımızda sizin için derledik.  Bu ipuçları, fitness hedeflerinden iş hedeflerine ve çocuk yetiştirmeye kadar hayattaki pek çok farklı durumda geçerli. Yaşamınızda tıkanıklık hissettiğiniz ve  sonra tekrar başlamak için o motivasyonu bulamadığınız her zaman bunları düşünün.

  1. Geçmişi geride bırakın.

Kimi zaman, başarısız olduğunuz için kendinize biraz kızmak motive edici bir faktör olabilir. Diğerleri için bunun tam tersi bir etkisi olabilir. Her iki durumda da hatalarınız üzerinde durmamanız zorunludur  . Bugün neyi başarmak istediğinizi düşünün ve bu hedeflere ulaşmak için adımlar üzerinde çalışın.

  1. İlk, küçük adımı atın.

Küçük adımlar sizi büyük adımlara doğru daha kolay bir şekilde götürür. Örneğin fazla kilolar için egzersiz yapmak istiyorsunuz ve başlayamıyorsunuz. Çünkü size çizilen günde bir saat yoğun tempolu egzersiz planı gözünüzü korkutuyor ? Günde 5 dakikayla başlatın ve her hafta sizi sıkmayacak şkilde artırın.  Günlük alışkanlığı kazandıktan sonra, bırakmak istemeyeceksiniz.

Aynı ilkenin yaşamın diğer yönleri için nasıl geçerli olduğunu düşünün. Haftada bir kitap okumak ister misin?  Bir ay içinde kitap okumaya çalışarak başlayın. Veya daha kısa bir kitapla başlayın. Daha sağlıklı yemek ister misin? Bir hafta boyunca her öğünde sadece salata yemek yerine, günde bir salata yiyin veya tatlıyı elma ile değiştirin. Doğru yönde ivme kazandıran küçük bir şey yapın.

  1. Sorumluluk sahibi olmanıza yardımcı olabilecek kişiler bulun.

Sorumluluk her zaman önemlidir, ancak özellikle herkes fiziksel olarak uzaktaysa. Kimse seni göremediğinde disiplin alanlarına girmen çok kolay . Bu nedenle, yakın birine ulaşmak, mücadelelerinizi ve hedeflerinizi paylaşmak ve yeni, iyi alışkanlıklar oluşturmada ve bu alışkanlıklara bağlı kalmada birbirinizi desteklemek faydalı olacaktır.

  1. Her seferinde bir gün alın.

Yeni bir galibiyet serisine başlamak sadece bir gün sürer. Pazartesi günleri arka arkaya 30 gün spor yapamazsınız. Sen  olabilir  Salı günü tekrar o Pazartesi günü egzersiz ve. Ama hepsi aynı anda olamaz. Tek yapmanız gereken, bugün doğru yönde bir adım attığınız günü yapmak için bir özveri. Dün ne olduğu önemli değil ve yarın için henüz hiçbir şey yapamazsınız; yapabileceğiniz tek şey bugün için karar vermek.

Yani yapmaya başlamak istediğiniz her ne ise, ne kadar süreceği veya ne kadar zor olabileceği konusunda düşüncelerinizde kaybolmayın, sadece bugün yapmanın ne kadar süreceğini düşünün.

Bunlar tuhaf zamanlar ve hiçbirimiz ne yaptığımızı ya da nasıl yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz. Bu yüzden, yeni normalinize alışırken başlamış olabileceğiniz kötü alışkanlıklar veya yapmış olabileceğiniz hatalar için kendinizi affedin ve bunun yerine dört gözle bekleyin. Parlak bir gelecek, bugün iyi kararlarla başlar.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir