Blog

His Yüklemesi Nedir?

Theta Healing Advanced DNA
Farkındalıklar / Genel / Kişisel Gelişim

His Yüklemesi Nedir?

His Yüklemesi Nedir? sorusuna yanıt aramadan önce aslına bakarsanız his kelimesini tam olarak anlamalıyız.

His nedir diye google araması yaptığınızda TDK’da; “yaşanılan, tanık olunan ya da gözlemlenen şeylerin kişinin kalbinde yarattığı etkiye his denir.” şeklinde yazıyor.  Bir de duygunun tanımına bakalım; Yaşanan, görülen ve duyulan şeylerin kişinin iç dünyasındaki yansımalarına duygu denir.

Kelimeler farklı olsa da tanımlar neredeyse aynı değil mi?

His ve Duygu arasındaki fark

O zaman şimdiki sorumuz his ve duygu arasındaki fark nedir?

Duygu psikolojide, beyin tarafından salınan nörotransmitterler ve hormonlar aracılığıyla etkinleşen bedensel tepkiler olarak tanımlanıyor. Hisler ise duygusal tepkilerin bilinçli deneyimleri olarak tarif ediliyor. His ve duygu arasındaki en önemli farkta burada aslına bakarsanız. Duygular evrenseldir, herkeste aynı duyguya aynı şekilde bedensel tepkiler olurken, o duyguyla bağdaştırdığımız hisler ise kişiden kişiye değişir. Yani hisler duygularımızın bilinçli farkındalık seviyedir diye de tanımlayabiliriz.

Bunu aşk duygusuyla örnekleyelim.

Aşk bir duygudur. Ve bu duyguyu yaşamaya başladığımızda bedenimizde bir çok hormon salgılanmaya başlar. Ve bu durum kimimizin ayaklarını yerden keserken, kimimizi ise endişelendirir. Peki neden böyle? Geçmişte yaşadığımız bir hikayeye benzer bir beden tepkisi yaşıyorsak, bilinçaltımız tam olarak o ilk deneyimdeki hisleri tarar. İlk deneyimdeki his mutluluksa hissedeceğimiz mutluluktur, endişeyse endişe hissidir. Bazen bu ilk deneyim bize bile ait olmayabilir. Çevremizde gördüğümüz bir aşk hikayesinin nasıl bittiği, ya da okuduğumuz bir kitaptaki son, hatta izlediğimiz bir filmdeki kareler bile ilk deneyimimiz olabilir. Ve o duyguyu yaşamaya başladığımızda açığa çıkması gereken hissi belirler.

Yani özetle his ve duyguyu bir madeni paranın 2 yüzü olarak tanımlamak çok yanlış olmaz. Para bir bütündür, tektir ama iki yüzü farklıdır. Bir yüzü duygular diğer yüzü duygulara verdiğimiz tepkinin sonucu olan hislerdir.

His yüklemesi nedir?

Ve gelelim his yüklemesi nedir sorusunun cevabına.
His yüklemesi Theta Healing seanslarında kullanılan bir tekniktir. (Aslında sadece bir teknik yazmak yeterli değil, mucizevi bir değişim aracı desek çok daha doğru olur😊)

Benimde sizlerle paylaştığım bu his yüklemeleri nedir, siz instagram veya youtbe da paylaşımlara EVET yazdığınızda ne oluyor kısaca özetleyelim 😊

Titreşim yasasına göre evrendeki tüm varlıklar, kendilerine özgü frekansa sahiptir. Aynı frekansta olanlar birbirlerini çekerler.

Yukarıda verdiğim örnekteki gibi geçmişten bugüne kadar biriktirdiğimiz duygu, düşünce ve tecrübelerimiz bugün sahip olduğumuz frekansı oluşturur. Ve frekans alanımızda ne var ise ona uygun deneyimleri hayatımıza çekeriz Aslında istediklerimizi değil, frekansımıza sahip olayları ve kişileri kendimize çekeriz 😊

Biz dünyaya geldiğimizde tam ve bütünüzdür. Ancak zaman ilerledikçe yaşadığımız olaylar, çevremizden öğrendiğimiz tutum ve davranışlarla ruhsal boyutta bildiğimiz bazı hisleri unuturuz. Yani duygulara göre vermemiz gereken tepkiler yerine farklı tepkiler vermeye başlarız.

His yüklemesi yaptığımızda,  bilinçaltına o hisleri tanıtıyoruz, hatırlatıyoruz ve ardından sizin alanınızda o hislerin titreşimide yayılmaya başlıyor.

Olumlama cümlelerini bilinçaltımıza kodlamanın, kısa ve pratik hali diyebiliriz his yüklemesi için 😊
Bu kadar Kolay mı? diye sorduğunuzu duyar gibiyim 😊 Evet çok kolay 😊

Bir EVET yazmanız hayatınızda büyük açılımlara kapı aralıyor aslında 😊

Bu Theta Healing tekniğinin sadece küçük bir parçası, dahası diyorsanız dahası eğitimlerde 😊(Eğitimlerle ilgili detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz)
Sonsuz Sevgimle 😊

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir